TS-D1100-MU
- Main unit of the system
- Easy installation and operation
- Up to 246 conference units controllable
- Recording capability with 32 GB USB memory drive and 1GB internal memory
- Included USB audio interface
- Mode selection for ID assignment
- Rack-mountable using MB-TS920 optional bracket
การจัดส่งสินค้า
หากสินค้ามีพร้อมจัดส่ง
ระยะเวลา 1-2 วัน
ฟรี (ตามเงื่อนไข)
หากสินค้ามีพร้อมจัดส่ง
ระยะเวลา 1-3 Days
ฟรี (ตามเงื่อนไข)
More details
More details
Description
เครื่องควบคุมชุดไมค์ประชุม ยี่ห้อ TOA รุ่น TS-D1100-MU
Specifications
| Power source | 100 – 240 V AC, 50 / 60 Hz (use of the applied AC adapter) |
|---|---|
| Frequency response | 100 Hz – 13 kHz |
| Distortion | < 0.5 % |
| Power / current consumption | 60 W or less |
| S/N ratio | ≥ 80 dB(A) |
| Network I/F | 10BASE-T/100BASE-TX (Automatic-Negotiation), RJ45 connector |
| Network protocol | TCP, HTTP, DHCP, ARP (APIPA), UDP (mDNS), UPnP |
| Other features | Recordings can be made to a USB memory device or the internal memory. Recording format: MP3, 32 kHz, monoaural, 128 kbps Recording port: USB-AA USB 2.0-compatible FAT32-formatted flash memory device of up to 32 GB in capacity can be used. There may be cases in which a USB flash drive cannot be used with the master control unit, depending on the drive’s attributes or recording conditions. |
| Audio input | MIC: -54 dBV, 600 Ω, unbalanced, ⊘ 6.3 mm phone jack (2 pins) EQ INSERT TERMINAL: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack VIDEO CONFERENCE SYSTEM TERMINAL: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack |
| Audio output | LINE: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, ⊘ 6.3 mm phone jack (2 pins) REC: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack, monoaural HEADPHONES: ⊘ 3.5 mm mini jack, monoaural EQ INSERT TERMINAL: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack VIDEO CONFERENCE SYSTEM TERMINAL: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack |
| Control keys, buttons and knobs | Function keys:
| Operating temperature | 0 °C to +40 °C |
| Operating humidity | 90 % RH or less (no condensation) |
| Dimensions | 361 x 100.4 x 184.2 mm (W x H x D) |
| Finish | Panel: Steel plate, black, surface-treated, 30 % gloss, paint |