100BM66D
  • Backlight: DLED
  • Panel Type: VA
  • Size: 100’’
  • Resolution: 3840 x 2160
  • Refresh rate: 120HZ
  • Brightness: 500 nits (typ)
  • Contrast(typ): 5000:1 (typ)
การจัดส่งสินค้า
  • จัดส่งโดยบริษัทของเรา
หากสินค้ามีพร้อมจัดส่ง
ระยะเวลา 1-2 วัน
ฟรี (ตามเงื่อนไข)
  • Express DHL , Flah , Kerry
หากสินค้ามีพร้อมจัดส่ง
ระยะเวลา 1-3 Days
ฟรี (ตามเงื่อนไข)
  • Warranty 1 year
More details
  • Free 30-Day returns
More details
Description
Digital Signage ยี่ห้อ Hisense  รุ่น 100BM66D
Hisense Commercial Display solutions are perfect for high volume retail and corporate installation. A combination of seamless design and enhanced brightness ensure digital content vividly stands out from the crowd. The Hisense M Series display delivers 500 nits brightness for enhanced visibility in brightly lit environments. This higher brightness helps Hisense Commercial Displays provide better colour accuracy and vibrancy, meaning colours appear more lifelike and true to their intended experience, creating a more immersive viewing experience. Hisense M Series display are engineered for 24/7 operation, making them ideal for mission critical environments with zero downtime required. Our latest 100” large format display is perfect for any environment where high impact communication is required.
Round-the-clock operation
Landscape & portrait
500 nits
4K Ultra HD
Anti-Glare
Smart Power
Wireless Screen Sharing
Content Management System
Panel
Backlight: DLED
Panel Type: VA
Size: 100’’
Resolution: 3840 x 2160
Refresh rate: 120HZ
Brightness: 500 nits (typ)
Contrast(typ): 5000:1 (typ)
Orientation: Landscape & Portrait
Lifetime: 50,000hrs
Operation Hours: 7Day x 24Hour
Control Method
Remote: IR
RS232: RS232*1 (RJ45)
Speaker
Built in speaker: 15W x2
Power
Input: AC 100V-240V@50-60HZ
Power Consumption: 500W(Max)
Standby Consumption: <0.5W
Environment
Operation Temperature: 0 – 40°
Operation Humidity: 10% – 80%
Connectivity
WIFI: 2.4G/5G
LAN: 10/100Mbp
Operating System
OS: Android 9
Physical
Bezel Color: Black
Set Dimension(WxHxD): 2234.6 × 1276.2 × 86.5mm / 88 x 50.2 x 3.4inch
Bezel width (T/L/R/B):13.2mm(T/L/R),19mm(B)
Net Weight: 59.6kg / 131.4lbs
Packing Dimension(WxHxD): 2496 × 1500 × 325mm/ 98.3 × 59.1 × 12.8inch
Packed Weight: 73.5kg / 162.1lbs
VESA: 600*600mm